Inwestycje budownictwo

Dron stanowi niezwykle pomocne narzędzie w branży budowlanej. Wśród jego potencjalnych zastosowań w tym sektorze można wymienić np. audyt inwestycji. Przy użyciu bezzałogowego systemu powietrznego można uzyskać widok z góry elementów trudno dostępnych, takich jak np. dach, bez konieczności montowania rusztowań czy wykorzystania drabin.

W tym wypadku użycie drona wpłynie na wzrost bezpieczeństwa na budowie oraz oszczędność czasu i pieniędzy. W ekspertyzach budowlanych drony znajdują zastosowanie do przeprowadzania badań obszarów niebezpiecznych, grożących zawaleniem. Niezwykle przydatne jest wykorzystanie dronów do monitorowania procesu budowy.

Wykorzystanie dronnów ułatwia zarządzanie inwestycją czy pracą konserwacyjną, zwłaszcza obiektów o dużej wysokości, takich jak mosty, wieże, dachy budynków. Ułatwią znacznie również monitorowanie i nadzór nad obiektami, np. mostami czy sieciami trakcyjnymi.

Przy użyciu naszego sprzętu oraz odpowiedniego oprogramowania jesteśmy w stanie odtworzyć każdy budynek w postaci cyfrowego model 3D w bardzo dużej rozdzielczości. Mowa tutaj o dziełach sztuki architektonicznej, dziedzictwa kulturowego, stanowiska archeologiczne, jak również budynki i wnętrza. Zastosowania tej technologii jest bardzo szerokie. Jednym z kolejnych przykładów jest obliczanie objętości hałd i mas ziemnych, ocena stanu technicznego budynków, obiektów infrastruktury technicznej czy też tworzenie wizualizacji na potrzeby konsultacji społecznych.

W naszej ofercie:

  • wizualizacje – wizualizacje 3D
  • profile podłużne
  • przekroje
  • monitorowanie budynków
  • obliczanie objętości hałd i mas ziemnych

Masz Pytania?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

CamFLY

ul. Lubelska 25A (II Piętro)
10-406 Olsztyn

tel.: 505 848 167

Znajdziesz nas też na:

.